Dažniausiai užduodami klausimai

Per pirmą konsultaciją susipažinsime, klausiu, kaip tu gyveni, su kokiais sunkumais atėjai, išsigryninsime mūsų susitikimų tikslus, preliminariai numatysime reikiamų konsultacijų skaičių. Svarbiausia būk atviras, nuoširdus, sakyk viską, ko tuo metu norisi. Viena konsultacija trunka 50 min. Dažniausiai susitinkame vieną kartą per savaitę.

Konsultacijose kalbama apie tau rūpimus dalykus, tavo iškeltas problemas. Visa, kas vyksta psichologo kabinete, yra konfidencialu. Padėsiu atpažinti tavo negatyvų mąstymą, drauge kalbėsime apie tavo požiūrį į save ir pasaulį, jei jautiesi bejėgiškas, sieksime šį jausmą įveikti, jei susiduri su kasdienėmis problemomis, mėginsime atrasti jų sprendimus, ieškosime tavo stipriųjų pusių, jei patiri stresą, mėginsime jį įveikti, spręsime tarpasmeninius konfliktus.

Konsultacijų skaičius gali būti skirtingas – nuo mėnesio iki metų ir daugiau. Tai priklauso nuo daugelio aplinkybių.

Per porų konsultavimą dalyvauja pora ir terapeutas. Kiekvienas narys išsako, su kokiais sunkumais atėjo. Nusimatomi bendri poros tikslai, siekiai. Išklausomi abu žmonės, nė vienas nei smerkiamas, nei mokomas, nei bandomas perauklėti, neišrenkama, kuris teisus, o kuris ne. Iš poros prašoma apie santykius kalbėti atvirai ir nuoširdžiai. Gali prireikti susitikti vienai ar kelioms konsultacijoms tik su vienu nariu. Diskutuojama apie konfliktų sprendimų būdus, kaip įsisenėję poroje atsiradę sunkumai, ieškoma abiem parneriams priimtinų išeičių.

Partneris po terapijos tikrai netaps nuolankus ir nedarys visko, ko jūs norėsite. Tačiau per susitikimus turėsite galimybę išsakyti, kas jums sunku, kokios pagalbos tikitės ir, svarbiausia, kodėl. Gali būti, kad pora pirmą kartą išgirs argumentus, kodėl svarbūs vieni ar kiti dalykai, nes iki šiol girdėjo tik priekaištus. Tai girdės prie trečio žmogaus ir turės galimybę pasiteirauti terapeuto. Gali būti, kad su vienais dalykais sutiks, dėl kitų nenusileis partneriui. Gali būti, kad vienas iš jų pasakys „nieko nenoriu girdėt ir nieko nekeisiu“. Gali būti, kad atrasite bendrų taškų, kurių anksčiau nevertinot. O gali būti, kad po terapijos nuspręsite eiti skirtingais keliais. Visko gali būti.

Turite klausimų ?